11
Jan
2021

Bitcoin (BTC) Spada o 15% – Czy Bull-Run się skończył?

  • Bitcoin ma wsparcie w wysokości $32,700 i $28,400.
  • Długoterminowe wskaźniki są niedźwiedzie, ale krótkoterminowe sygnały są bycze.
  • BTC podąża za rosnącą linią wsparcia.

Bitcoin (BTC) zmniejszył się znacznie 10 stycznia, w pewnym momencie spadł o ponad 6000 dolarów.

Wskaźniki techniczne powoli stają się niedźwiedzie, a utrata obszaru wsparcia w wysokości 32.700 dolarów potwierdziłaby, że trend BitQT jest niedźwiedzi.

Tygodniowe perspektywy dla Bitcoinów

Bitcoin wzrósł znacznie w tygodniu 4-11 stycznia, osiągając w tym czasie rekordowy poziom 41 950 dolarów. Jednakże, tygodniowy świecznik miał zarówno długie górne i dolne knoty, znak niezdecydowania między sprzedającymi i kupującymi. BTC rozpoczął obecny tydzień od niedźwiedziego świecznika.

Podczas gdy MACD wciąż rośnie, RSI zaczęło spadać, a oscylator stochastyczny jest bardzo bliski zrobienia niedźwiedziego krzyża (podświetlony na czerwono poniżej).

Jeśli krzyż miałby się pojawić, byłby to bardzo silny niedźwiedzi znak, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że w całym biegu byków, który rozpoczął się w marcu, obecny był Stoch.

Obecne wsparcie

Wykres dzienny daje nam dwa poziomy wsparcia, znalezione na 32 700 dolarów i 28 400 dolarów. BTC osiągnęło już pierwszy poziom wsparcia i odbiło się od niego, tworząc prawdopodobnie długi, dolny knot w tym procesie, ponieważ dzienny świecznik musi się jeszcze zamknąć.

Pomimo odbicia, wskaźniki techniczne stopniowo stają się niedźwiedzie. MACD wygenerował pierwszy od ponad dwóch tygodni dolny pręt rozpędu, a RSI przekroczył poniżej 70. Co więcej, oscylator stochastyczny jest bardzo bliski zrobienia niedźwiedziego krzyża.

Wykres sześciogodzinny jest bardziej byczy, ponieważ pokazuje zarówno rosnącą linię wsparcia jak i ukrytą byczą rozbieżność w RSI.

Ponieważ linia wsparcia pokrywa się z wcześniej wspomnianym obszarem wsparcia 32 700 USD, załamanie poniżej byłoby silnym niedźwiedziim znakiem, który mógłby spowodować spadek do 28 400 USD.

Jednakże, tak długo jak BTC handluje powyżej obu tych poziomów wsparcia, pozostaje możliwość odwrócenia tego trendu.

Przyszły ruch

Dwugodzinny wykres pokazuje, że nie ma jeszcze żadnych oznak cofania się, mimo że dwugodzinny RSI jest wyprzedany.

Dopóki BTC nie zdoła obrócić poziomów 0,5 i 0,618 Retracement Fib (odpowiednio 37,623 i 38,373 USD), trend nie może być uznany za byczy.

Wniosek

Możliwe, że Bitcoin rozpoczął niedźwiedzi trend, który przywróci go do 28.400 dolarów.

Utrata obecnie rosnącej linii wsparcia i obszaru 33 400 USD prawdopodobnie potwierdziłaby to, podczas gdy odzyskanie poziomu 0,618 Fib Retracement na poziomie 38 373 USD unieważniłoby ten scenariusz.

 

 

You may also like...